Elektroniczne kartki na imieniny Ewy

Imieninowe życzenia możemy złożyć na kilka sposobów. Niektórzy robią to osobiście, inni za pośrednictwem telefonu. Nie każdy jednak lubi mówić, dlatego popularne jest wysyłanie smsów bądź kartek z życzeniami. Dawniej kartka kojarzyła się jednoznacznie z kawałkiem tektury z obrazkiem, na której pisano słowa życzeń. W dzisiejszych czasach ta tradycja powoli zanika. Zostają one bowiem wypierane przez ich nowoczesną, elektroniczną wersję czyli tzw. e-kartki. Różnią się one oczywiście między sobą, w zależności od okazji na jaką zostały stworzone. Oczywiste jest, że inny obrazek zostanie umieszczony na kartce z okazji Świąt Bożego Narodzenia a inny na tej imieninowej.

Co trzeba zrobić aby wysłać takową do bliskiej nam osoby? Wystarczy znaleźć na stronie internetowej interesującą nas kartkę, a następnie wypełnić specjalny formularz. Wpisujemy do niego adres mailowy odbiorcy oraz treść życzeń. Internetowe serwisy nie wysyłają jednak całych kartek. Dana osoba dostaje jedynie link, dzięki któremu można zobaczyć e-kartkę znajdującą się na serwerze, na którym została stworzona.

Wirtualne kartki mogą mieć dwojaki charakter. Mogą to być fotografie, do których czasami są dołączane różne sentencje lub kartki animowane. Jednak te drugie nie każdy może odebrać, ponieważ aby je wyświetlić wymagane jest specjalne oprogramowanie.

Jeśli chodzi o znalezienie gotowych wzorów elektronicznych kartek nie będzie z tym najmniejszego problemu. Wystarczy wpisać hasło „e-kartki” w wyszukiwarkę. Możemy w nich wybierać bez ograniczeń, ponieważ ich wysyłanie jest bezpłatne. Ci, którym zależy na czasie wybiorą z bazy gotowy wzór. Istnieje jednak opcja dla bardziej ambitnych, mianowicie zmianę kartki, np. przez dodanie ramki lub zmianę tła. Umożliwiają to bardziej zaawansowane skrypty.
E-kartki same w sobie mogą posłużyć za imieninowe życzenia. Jednak bliskim z pewnością będzie przyjemniej gdy do  obrazka bądź zdjęcia dodamy choć krótkie życzenia. Możemy je wkomponować w kartkę lub dołączyć w e-mailu.
Okazji do wysłania e-kartek jest dużo więcej. Najbliższa imieninom to oczywiście urodziny. Nie warto jednak ograniczać wysyłanie kartek jedynie do dwóch sposobności w roku. Może to być idealna opcja składania życzeń np. na Święta Bożego Narodzenia.