Pomysłowe podarunki imieninowe

Każdy z nas chyba lubi otrzymywać prezenty. Okazji do ich dostania jest kilka w roku. Przede wszystkim są to Święta Bożego Narodzenia. Drugą okazją są urodziny. Trzecią zaś imieniny. To jednak, że zostały wymienione jako trzecie, wcale nie oznacza, że jest to gorsza sposobność do otrzymania podarunków. Każda okazja jest równie ważna.

Zatrzymajmy się na chwilę na święcie naszego patrona. Co musimy zrobić w tym dniu? Z pewnością złożyć życzenia solenizantowi. Ale same życzenia to nie wszystko. Ich doskonałym dopełnieniem jest odpowiedni prezent. Czyli jaki?

Przede wszystkim taki, który sprawi przyjemność osobie, dla której jest przeznaczony. Dlatego musimy dobrze znać preferencje solenizanta. Jednych bowiem ucieszy rzecz, która okaże się praktyczna, inni zaś wolą otrzymywać śmieszne prezenty, które wywołają uśmiech na ich twarzach. Dla zwolenników praktycyzmu podarunków najlepszą propozycją będę zakup kubka bądź filiżanki z ciekawym wzorem. Jest to prezent uniwersalny, każdy bowiem używa tych elementów zastawy, nie tylko miłośnicy kawy.
Niektórzy natomiast lubią połączenie tych dwóch cech. Podarunki praktyczne są mniej ciekawe, dlatego skupię się na tych nietuzinkowych.

Oferta producentów jest tak zróżnicowana, że nie sposób napisać o wszystkich ich propozycjach. Trzeba więc skupić się na ogólnych zasadach wyboru właściwego prezentu. Każdy nieszablonowy upominek ma wywołać radość solenizanta. Nie można jednak zapominać, że nie każdego z nas cieszą te same rzeczy. Dlatego nie kupimy jednej rzeczy, która pasowałaby na dar dla każdego. Trzeba zwrócić uwagę na temperament solenizanta. Jeśli ma on dystans do samego siebie możemy nieco zaszaleć w doborze prezentu. Możemy postawić na śmieszną figurkę, która będzie, w mniejszym bądź większym stopniu, przypominała osobę obchodzącą imieniny.

Przy zakupie prezentu ważny jest również fakt, jaka więź łączy nas z solenizantem. Jeśli jest to bliska nam osoba możemy śmiało postawić na zakup bardzo oryginalnego upominku. Natomiast w przypadku gdy nie znamy danej osoby tak dobrze lepiej zdecydować się na coś bardziej uniwersalnego, żeby uniknąć nietrafienia w gust tego, dla kogo jest przeznaczony.
Jak już wspomniałam oferta producentów jest bardzo bogata. Możemy ją bez problemu znaleźć na stronach internetowych. Warto sprawdzić wcześniej kiedy nasi bliscy mają imieniny, np. Ewa obchodzi święto patrona w Wigilię i kupić prezent nie na kilka dni przed świętem.