Życzenia i wiersze dla Ewy

Życzenia i wiersze dla Ewy z okazji imienin zasadniczo nie będą się różnić od tych składanych innym solenizantom. Zawsze bowiem życzenia powinny być przede wszystkim szczere i płynące prosto z serca. Oprócz tego muszą sprawić radość solenizantowi. Nigdy nie mogą być dla niego, choćby w maleńkiej części, przykre. Przecież to dzień jego święta, w którym ma się radować, a nie smucić z powodu uszczypliwych słów usłyszanych od innych.

Najważniejsza w każdych życzeniach, również tych imieninowych, jest tematyka. Święto patrona to okazja do świętowania, więc słowa kierowane do solenizanta mogą być potraktowane zarówno na poważnie, jak i na wesoło. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań zarówno nadawcy jak i odbiorcy. Z reguły młodsze osoby wybierają życzenia żartobliwe, zaś te nieco bardziej poważne cieszą się zainteresowaniem ich starszych kolegów.

Jeśli chodzi o długość życzeń nie ma określonej normy.  Wszystko jest uzależnione od kilku czynników. Jakich? Nie można zapominać o drodze jaką zamierzamy składać życzenia. Każdy solenizant najbardziej ucieszy się z tych złożonych osobiście. Jednak nie zawsze jest taka możliwość. Czasami musimy się zadowolić kontaktem telefonicznym lub sms-owym. Pozostaje jeszcze wyjście pośrednie czyli tradycyjna kartka imieninowa. Każda z wymienionych opcji będzie wymagała innej długości życzeń.

Pozostaje jeszcze kwestia autorstwa życzeń. Jak w większości przypadków mamy dwa wyjścia. Możemy wybrać łatwiejszą opcję i znaleźć gotowe życzenia na internecie lub w ,specjalnie z tą myślą przygotowanych, książkach z życzeniami. Oferta tzw. gotowców jest tak zróżnicowana, że z pewnością każdy znajdzie te, które będą odpowiadały jego wymaganiom. Możemy bowiem przebierać w tych krótszych bądź dłuższych, poważnych lub śmiesznych. Jest jednak również propozycja dla bardziej ambitnych, czyli postawienie na własną inwencję. Przecież najważniejsze, aby życzenia wypływały prosto z serca. Mniej ważna jest ich językowa poprawność. Każdy solenizant bardziej ucieszy się z kilku szczerych słów pochodzących od nas, niż z najdłuższego i najpiękniejszego wierszyka wziętego z internetu. Najważniejsze jednak jest jedno: aby w dniu imienin nie zapomnieć o złożeniu życzeń solenizantowi. Równie miłe będzie podarowanie imieninowego prezentu.